Kako optimalno izkoristiti odnos med revizorjem, revizijsko komisijo in notranjim revizorjem

6. maj 2021
09:00 do 16:00
ONLINE IZVEDBA
Kako zagotoviti ustrezno izmenjavo podatkov ter vzpostaviti redno sodelovanje na ustreznem nivoju?
Revizijska komisija je neodvisna skupina strokovnjakov, ki nadzornemu svetu poroča o svojem delu. Vloga revizorjev je vse pomembnejša v celotni strukturi upravljana družbe, ne le v verigi finančnega poročanja, vse pomembnejša je tudi njihova vloga svetovalcev.
Tako za pooblaščene revizorje kot za notranje revizorje in člane revizijskih komisij je medsebojno poznavanje nalog, odgovornosti ter pristojnosti ključno za uspešno sodelovanje. Pravi partnerski odnos prinese vsem trem koristi.

Agencija za javni nadzor nad revidiranjem nam je izdala soglasje za izvajanje programa, ki se priznava kot stalno dodatno izobraževanje pooblaščenih revizorjev z oznako B.
Zakonodaja in regulatorji od revizorja in revizijskih komisij pričakujejo vsako leto več, z osnovnim namenom dviga kvalitete tako dela revizorja kot tudi revizijskih komisij. Osnova zagotavljanja kvalitetnega revidiranja in delovanja revizijskih komisij je kvaliteten nivo sodelovanja. Zato bomo na izobraževanju predstavili kako obojestransko izkoristiti odnos med revizorjem in revizijsko komisijo, ter predstavili teme, ki naj bi bile obravnavane na skupnih srečanjih ter dotaknili pa se bomo tudi posebnosti poročanja revizorjev revizijskim komisijam za subjekte javnega interesa.
Področje
Finance in računovodstvo
Termin
6. maj 2021
Čas trajanja
09:00 do 16:00
Kaj se boste naučili na delavnici?
- Kaj veljaven ZGD zahteva od revizijskih komisij
- Katere informacije in na kakšen način izmenjati med zunanjim revizorjem in revizijsko komisijo
- Kakšne so dobre prakse sodelovanja med revizijsko komisijo in notranjim revizorjem
- Kakšna je opredelitev subjektov javnega interesa in s tem povezane obveznosti revizorja ter družb, ki ustrezajo opredelitvi
- Zahteve, ki jih je prinesla uveljavitev uredbe na področje revizorjevega poročanja ter zahtev po neodvisnosti
- Kako izbrati in oblikovati ključne revizije zadeve na način, da bodo deležniki dobili ustrezne informacije
- Kako obravnavati predpostavko delujočega podjetja in kake so možnosti poročanja v primeru ugotovljenega tveganja.
Nekateri revizorji ter revizijske komisije se bodo prvič srečali z zahtevami za subjekte javnega interesa, zato bomo skozi predavanje ta področja posebej osvetlili. Za revizorje bo pomembno poročanje o ključnih revizijskih zadevah v revizorjevem poročilu in ob tem poudarili pomembno vlogo revizijske komisije.
Kakšen je njihov namen, kako jih izbrati in kaj mora biti v zvezi s ključnimi revizijskimi zadevami vključeno v revizorjevo poročilo, bomo predstavili v drugem delu dneva. Osvetlili bomo tista področja notranje revizije, ki naj bi bila predmet razprave na revizijski komisiji.
Ena od pomembnih ocen, ki jih mora opraviti poslovodstvo, razumeti ter pregledati pa tako revizor kot revizijska komisija, je ocena predpostavke delujočega podjetja, s katero bomo predavanje zaključili.
Predavatelji
Katarina Kadunc
Partnerica v Deloittovi slovenski pisarni v Ljubljani. Odgovorna je za vodenje revizij za stranke iz finančnega sektorja. Je tudi članica posebne ekspertne skupine za MSRP 9, ki strankam pomaga pri izvajanju novih standardov, in aktivna predavateljica v okviru Deloitte akademije na temo računovodskih standardov ter razumevanja računovodskih izkazov. Katarina je odgovorna tudi za vodenje notranjerevizijskih projektov, projektov presoje kakovosti notranjerevizijske funkcije ter ocene delovanja nadzornih svetov.
Tina Kolenc Praznik
Pooblaščena revizorka in partnerica v Deloitte pisarni v Ljubljani.
Specializirala se je za pomembnejša revizijska vprašanja in kot ekspert iz omenjenega področja tudi sodeluje v skupini Deloitte Centralna Evropa, ki opravlja preverbe kakovosti revizijskega dela v omenjeni regiji.
Je članica ACFE (Association of Certified Fraud Examiners) ter nosilka licence pooblaščenega preiskovalca prevar (CFE). Ima bogate izkušnje z izvajanjem forenzičnih storitev. Je članica strokovnega sveta pri Slovenskem inštitutu za revizijo ter pogosta predavateljica na strokovnih srečanjih.
Prijava in kotizacija
Kako optimalno izkoristiti odnos med revizorjem, revizijsko komisijo in notranjim revizorjem
Kotizacija vključuje e-gradivo.
Na podlagi prijave vam bomo poslali račun, ki ga poravnate v navedenem plačilnem roku. Kotizacijo lahko poravnate tudi pred prejemom računa na IBAN SI56 0292 1008 9918 850 (NLB d.d. , Trg republike 3, Ljubljana), sklic na št. 5468-matična št. plačnika.
V ceno ni vključen DDV.
Možnost plačila na obroke
Fizičnim osebam nudimo možnost plačila na obroke brez obresti.
Želite izobraževanje na sedežu podjetja in za več oseb?
Vsako izobraževanje ali delavnico izvajamo tudi za zaključene skupine znotraj podjetij in organizacij na sedežu vašega podjetja oziroma na izbrani lokaciji.
Bodite obveščeni o aktualnih dogodkih in člankih
Stopite v stik z nami
Od ponedeljka do četrtka 8:00 – 16:00
petek 8:00 – 15:00