Edutainment 2023 – Prebojno in domišljeno v svet znanja

Kompetence nam niso dane, razvijamo jih celo življenje z izobraževanjem in usposabljanjem. Številne raziskave kažejo, da kar 70% ljudi v tem trenutku ne dosega praga kompetenc, ki bi jim omogočale dostojno prihodnost. Spričo tega bomo morali v obdobju dveh do treh let precej povečati vlaganja v izobraževanje in razvoj kompetenc. Živimo v vznemirljivem svetu preobilja – znanje namreč še nikoli ni bilo tako dostopno kot danes. A sočasno narašča volatilnost, negotovost in kompleksnost. In v tem vznemirljivem svetu se povečuje tudi in predvsem odgovornost za vseživljenjsko učenje in razvoj kompetenc.

Sedaj je pravi čas, da se vprašate:

  • Kako upravljati s tako dragoceno dobrino, kot je organizacijsko znanje?
  • Kdaj ste nazadnje posodobili modele in strategije izobraževanja?
  • Kako pristopati k učenju, kot najpomembnejši kompetenci prihodnosti?

Odgovore na ta vprašanja smo poiskali na konferenci Edutainment 2023.

Prvi dan, četrtkek, 23. november 2023

08:30 Dobrodošlica in registracija udeležencev

08:30 Networking corner – Priložnost za navdihujoče pogovore, izmenjavo idej in nove poslovne povezave

Pridružite se nam v Networking cornerju – varni točki za mreženje na naši Konferenci Edutainment. Če želite spoznati nove poslovne partnerje, povečati svojo mrežo in izmenjati ideje, je Networking corner idealen prostor za vas. Naša ekipa bo vsak dan poskrbela za posebno presenečenje – vsakič bomo gostili enega ali dva navdihujoča gosta, ki vam bodo na voljo za vsa odprta vprašanja. To je odlična priložnost, da izkoristite čas za povezovanje in vzpostavljanje novih stikov s strokovnjaki iz industrije. Pridružite se nam v Networking cornerju in izkoristite to edinstveno priložnost za širjenje svoje mreže ter povezovanje z drugimi strastnimi posamezniki iz poslovnega sveta.

09:00 Pogovor z Ireno Deželak  – spoznajte Process Communication model®, Networking corner

Spoznajte Process Communication model®, ki ga je razvila vesoljska agencija NASA za delo z ljudmi, obvladovanje stresa in konfliktov ter po svoji celovitosti in uporabni vrednosti presega vse znane modele (DISC, SDI, Gallup …). Rezultati uporabe v poslovnem svetu so izjemni (Apple, Coca-Cola, BMW, Oxford, IBM, Audi, Microsoft …).

09:30 Otvoritev izobraževalnega bazarja

09:30 Nataknite si energijska očala – Kaj je dobro vedeti o upravljanju osebne energije, dr. Danijela Brečko, izvršna direktorica Inštituta Sofos

Preobremenitve na delu, doma, težnja po tem, da moramo z manj narediti več, pričakovanja, da smo vedno dosegljivi…, zahteva veliko naše energije. Naša osebna energija pa ni neomejena. Skupna lastnost uspešnih ljudi, ne glede na področje s katerim se ukvarjajo je, da izjemno dobro načrtujejo, kako bodo porabili svojo energijo. Ne čas, ne denar, najpomembnejši vir je vaša osebna energija. Ne glede na to, kaj naredite, čas teče progresivno. Energijo pa lahko nadizrate, upravljate in obnavljate.

Na delavnici bomo na vaše aktivnosti in naloge pogledali skozi energijska očala. Vaš dan bo tako postal veliko bolj vznemirljiv in izpopolnjen. Spoznali boste tudi kako obnavljati in krepiti osebno energijo. Z boljšim upravljanjem osebne energije, boste postali bolj učinkoviti, boljše boste reševali probleme in nudili več zadovoljstva ljudem okrog sebe.

10:30 Učinkovito vodenje in motiviranje sodelavcev – spoznajte kognitivne vzorce v vašem teamu z orodjem MindSonar – Dvignite učinkovitost svojega vodenja, komunikacije, izboljšajte klimo in poslovne rezultate, Gaber Marolt, poslovni trener in predavatelj, Logos izobraževalni center

Mnogi vodje bi dali marsikaj, da bi lahko vedeli, kako razmišljajo sodelavci v njihovem teamu… Orodje MindSonar vam pove, kakšen je mindset sodelavcev, koliko se sklada z našim načinom dela, vašim načinom vodenja. Pove, ali se vrednote posameznikov v vašem teamu skladajo z vašimi, z vrednotami organizacije in kateri kriteriji so jim pomembni v posameznem kontekstu. In vse to lahko izveste tudi zase. Spoznali boste:

– Kako lažje in učinkoviteje voditi.

– Kako prepoznati mindset, vrednote in kriterije posameznikov v teamu in tudi vas.

– Kako se le te skladajo, kje so prednosti vašega teama in kje je potreben napredek.

– Kako lahko lažje komuniciramo, kako smo bolj učinkoviti med sabo.

– Kako definirati »idealnega« zaposlenega za neko delovno mesto in kako lažje najti nove. Praktična delavnica s konkretnimi primeri rešitev iz naše prakse.

11:30 GenAI orodja: Vaša skrita supermoč v delovnem okolju? Lojze Bertoncelj, partner v družbi CorpoHub

Odkrijte moč GenAI, ki čaka, da jo izkoristite! Poglobite se v skrivnosti umetne inteligence, spoznajte, kako slovenska podjetja že koristijo to supermoč, in postanite mojster za ChatGPT in druga orodja. Ali ste pripravljeni na etične izzive GenAI? Delite svoje vizije in načrtujte prihodnost z GenAI z ostalimi edutrainerji na tej posebni izkustveni delavnici.

12:30 E-učenje in skrivnosti umetne inteligence: Do vsebine z nekaj kliki! Urška Rožanc in Anja Zabukovec, specialistki za izobraževanje, Styria

E-učenje s pomočjo umetne inteligence (AI) predstavlja nov mejnik v izobraževanju zaposlenih. Umetna inteligenca igra pomembno vlogo prav v vseh fazah izobraževanja. Na delavnici si bomo pogledali, kako lahko z Akademijo MojeDelo.com ustvarimo izobraževanje za uvajanje novih zaposlenih. Izobraževanja bodo temeljila na vsebinskih predlogah, pri čemer pa bomo računali tudi na pomoč umetne inteligence. Nekatere lastnostni AI pomočnika, ki jih bomo preizkusili, vključujejo predelavo besedila na vse možne načine, vključno s skrajšavami, delitvami, ustvarjanjem seznamov ter slovničnimi in stilskimi predelavami. Prav tako lahko avtomatsko generira besedila, slike in ikone. Na delavnici boste na praktičnem primeru pridobili znanje o tem, kako lahko z uporabo naprednih orodij, kot je Akademija MojeDelo.com, izboljšate raven znanja in zadovoljstva vaših zaposlenih.

13.15 Nova HR realnost: Ustvarjanje e-tečajev in individualizacija učne izkušnje z AI, David Mohar, direktor podjetja e-izobraževalnih storitev Smart NARIS d.o.o.

Popeljali vas bomo v svet naprednih orodij umetne inteligence, ki vam omogočajo enostavno in hitro ustvarjanje e-izobraževanj. Njihova AI rešitev lahko učinkovito uporabi vašo obstoječo vsebino in jo v nekaj klikih pretvori v interaktivni e-tečaj. Prav tako vam pomaga ustvariti popolnoma novo vsebino na podlagi nekaj ključnih navodil. AI tudi prilagodi obstoječe učne materiale glede na potrebe vsakega zaposlenega. Zdaj boste lahko optimizirali proces izdelave e-tečajev in ponudili individualizirano učno izkušnjo, ki bo povečala motivacijo in zadovoljstvo vaših zaposlenih. Z njihovo AI rešitvijo boste okrepili in razvili kulturo učenja v vaši organizaciji.

13:35 Odmor za prigrizek, Preddverje hotela Maestoso

14:15 Otvoritev konferenčnega programa

14:30 – 18:00: Razvojni trendi na področju izobraževanja in upravljanja znanja

14:30 Izzivi izobraževanja na pragu 5. industrijske revolucije, dr. Velimir Srića, akademik Evropske akademije

Predstavitev bo obravnavala ključne izzive izobraževanja, s katerimi se soočajo voditelji, managerji in strokovnjaki v novih in disruptivnih okoljih na pragu 5. industrijske revolucije. Vsebina vključuje »10 smrtnih grehov izobraževanja«, ključne veščine prihodnosti, opolnomočenje delovne sile ter miselnost in vrednote vseživljenjskega učenja, potrebne za podporo digitalnemu pospeševanju in poslovni preobrazbi.

15:00 Kako varno uporabljati umetno inteligenco pri učenju in izobraževanju, dr. Tomaž Grušovnik, Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem

Orodja umetne inteligence v izobraževanju postajajo nepogrešljivo orodje tako za učeče se posameznike kot za izobraževalce. Učečim se posameznikom lahko prilagodijo povratne informacije in individualizirajo ter s tem optimizirajo učni proces, izobraževalcem pa lahko pomagajo upravljati izobraževanje, tako da olajšajo ocenjevanje, dajanje povratnih informacij ter spremljanje njihove dejavnosti. Brez uporabe tovrstnih orodij lahko zato zamudimo razvojne priložnosti, res pa je, da po drugi strani prinašajo tudi tveganja. Etične smernice za uporabo umetne inteligence pri poučevanju in učenju za izobraževalce, ki jih je pripravila Evropska komisija, tako izpostavljajo nekatera neposredna tveganja, povezana z varstvom osebnih podatkov, krivičnostjo pri ocenjevanju, povečevanjem razlik, ki bi utegnile nastati med učečimi se zaradi (ne)dostopnosti orodij umetne inteligence, izgubo nadzora ter prevelikim zanašanjem na umetno inteligenco. Poleg tega tovrstna orodja predstavljajo še dolgoročne izzive, povezane z izgubo nekaterih ključnih kompetenc (pismenost), ki bi jo lahko povzročila njihova prekomerna ali nepravilna uporaba, pa tudi s preinterpretacijo nekaterih ključnih pojmov, kot sta kritično mišljenje in avtonomija. Predavanje bo tako nagovorilo etične izzive uporabe umetne inteligence pri izobraževanju in usposabljanju ter poskusilo ponuditi nekaj iztočnic za njihovo varnejšo uporabo.

15:30 Interni sistemi učenja in plemenitenje organizacijskega znanja, Elma Buljko, Siemens Slovenija, Hrvaška in Srbija

V Siemensu verjamejo, da lahko tehnologija z namenom reši največje izzive našega časa, obenem pa se zavedajo, da je zaradi naraščajoče kompleksnosti sveta ključna osredotočenost na razvoj zaposlenih in njihovo dolgoročno zaposljivost. »Če naši ljudje rastejo, raste tudi Siemens«, je eden izmed sloganov podjetja, ki poganja njihovo razvojno miselnost, zato so še posebej skrbni pri celovitem upravljanju organizacijskega znanja. Zavedajo pa se, da morajo ne le okrepiti učenje, temveč ga tudi spremeniti – v neprekinjeno in vseživljenjsko učenje kot del rutine, ki zagotavlja, da se nenehno razvijajo tako v osebnem kot strokovnem pogledu in zagotavlja rast učne krivulje organizacije. V ta namen so vzpostavili številne možnosti, med katerimi je tudi digitalna platforma »My Learning World, s pomočjo katere bodo letos uresničili kar 21 ur digitalnega učenja v povprečju na zaposlenega. V predavanju nam bodo predstavili njihovo pot upravljanja organizacijskega znanja skozi rast in razvoj zaposlenih.

16:00 Odmor

16:30  Kompetence prihodnosti, Katja Juhart, PwC

Časi, v katerih živimo, so turbulentni in nepredvidljivi, spremembe pa so edina stalnica – tudi v sodobnem poklicnem življenju. Globalizacija, družbeni, predvsem pa tehnološki napredek so oblikovali novo okolje, ki postavlja nove zahteve posameznikom in organizacijam. Da bi se na to novo okolje lažje prilagodili in ne le preživeli, ampak tudi uspeli, je ključno razvijati in krepiti kompetence, ki so potrebne za prihodnost. Nova, zelo aktualna raziskava družbe PwC o počutju zaposlenih na delovnem mestu, o njihovih željah, strahovih in občutkih (PwC’s Global Workforce Hopes and Fears Survey), v kateri je sodelovalo 54.000 zaposlenih iz celega sveta, podaja zanimive ugotovitve, kot so:

– trend množičnih odpovedi se nadaljuje;

– eden od štirih zaposlenih (26%) pravi, da bo v prihodnjih 12-ih mesecih zelo verjetno zamenjal službo;

– odstotek zaposlenih, ki jim ob koncu meseca od plače še ostane nekaj denarja, je z lanskih 47 % padel na 38 %;

– najpogostejša razloga za verjetno menjavo službe sta preobremenjenost na delovnem mestu (44 %) in prenizko plačilo (38 %), kar 35 % tistih, ki napovedujejo menjavo službe, pa je pripadnikov generacije Z;

– ne le plačilo, kot zelo pomembne dejavnike za zadovoljstvo z delom, vprašani navajajo tudi izpopolnjenost na delovnem mestu, organizacijsko kulturo, skupne vrednote in občutek vključenosti.

Kompetence prihodnosti segajo preko tradicionalnih veščin in zahtevajo spremembo preživetih pristopov k zaposlovanju ter premik v miselnosti tako delodajalcev kot delovne sile. Kot je prav tako pokazala PwC-jeva raziskava, so razvoju in pridobivanju novih kompetenc in znanj veliko bolj naklonjeni tisti zaposleni, ki so finančno bolj varni kot tisti, ki niso. A glede na pomanjkanje kadrov je povsem jasno: družba ob napredku tehnologije potrebuje talente prav vseh delavcev in ne le tistih, ki so bolj dovzetni za učenje in napredovanje.

17:00 Vodenje procesov izobraževanja, usposabljanja in opolnomočenja sodelavcev

Omizje vodi dr. Danijela Brečko, Sofos, Inštitut za upravljanje znanja in razvoj talentov. Sodelujejo:

– dr. Danijela Makovec Radovan, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

– mag. Tomaž Žirovnik, Zavod za zaposlovanje, OE Ptuj

– Simona Torkar Flajnik, Krka

– Katja Juhart, PwC

– Maja Rojšek, Medis

– Mojca Belak, Akrapovič

Izobraževanje, usposabljanje in opolnomočenje zaposlenih je neločljivo povezano s sposobnostjo organizacije, da se prilagaja novim izzivom in ostaja konkurenčna na trgu. Prav zato je izobraževanje, usposabljanje in opolnomočenje zaposlenih središčno področje razvoja človeških zmožnosti, ki vključuje številne dejavnosti kot so onboarding programi, izobraževanje za karierni razvoj, stalno usposabljanje za doseganje skladnosti, oblikovanje korporativnih akademij, programi za upravljanje talentov…

Vodenje procesov izobraževanja, usposabljanja in opolnomočenja tako zahteva od skrbnikov izobraževanja in razvoja, da se v prvi vrsti osredotočijo na postavljanje jasnih ciljev – kaj želi organizacija doseči; izboljšati specifične veščine, dvigniti produktivnost, morda spodbuditi inovacije… in na temelju ciljev oblikujejo kratkoročne ter dolgoročne funkcijske strategije. Na omizju bomo sogovornike povprašali o ključnih izzivih vodenja procesov izobraževanja, usposabljanja in opolnomočenja sodelavcev; od tega, kako oblikujejo cilje izobraževanja in razvoja, prepoznavajo potrebe po opolnomočenju, izbirajo ustrezne pristope in metode, spodbujajo vključenost vseh sodelavcev, merijo učinkovitost in nenazadnje do tega, kako se spopadajo s finančnimi ter časovnimi omejitvami pri zagotavljanju kroga kakovosti učenja in razvoja.

18:00 Odmor

19:00 Slavnostna podelitev certifikatov TOP investitorji v izobraževanje

Partner nagrade je Statistični urad RS

19:30 Skupna večerja

20:30 Edutainment Pub kviz, voditelj kviza: Vito Košir, igralec in komik

Sprostite se v prijetnem vzdušju ob kaminu, kjer se bomo povezali s prijatelji in kolegi ter se posvetili globokim pogovorom ob kozarcu odličnega vina. Ustvarite nepozabne trenutke, se sprostite in krepite poslovne vezi na edinstven način.

22:00 Zaključek prvega dne

Drugi dan, petek, 24. november 2023

7:00 Zajtrk, Jedilnica hotela Maestoso

8:00 Stopimo v stik z lipicancem – delavnica, Kobilarna Lipica

Lipiški jahači vam bodo predstavili vse kar ste si želeli vedeti o konjih. Med drugim boste spoznali zakaj imajo konji kopita, kako deluje njihova prebava, kako konji spijo in zakaj »se podarjenemu konju ne gleda v zobe«. Stik s konjem je enkratna priložnost, da se radovedni vseh starosti spoznate s to plemenito živaljo in naše jahače povprašate o zanimivostih.

8:30 Networking corner – Priložnost za navdihujoče pogovore, izmenjavo idej in nove poslovne povezave

Pridružite se nam v Networking cornerju – varni točki za mreženje na naši Konferenci Edutainment. Če želite spoznati nove poslovne partnerje, povečati svojo mrežo in izmenjati ideje, je Networking corner idealen prostor za vas. Naša ekipa bo vsak dan poskrbela za posebno presenečenje – vsakič bomo gostili enega ali dva navdihujoča gosta, ki vam bodo na voljo za vsa odprta vprašanja. To je odlična priložnost, da izkoristite čas za povezovanje in vzpostavljanje novih stikov s strokovnjaki iz industrije. Pridružite se nam v Networking cornerju in izkoristite to edinstveno priložnost za širjenje svoje mreže ter povezovanje z drugimi strastnimi posamezniki iz poslovnega sveta.

9:00 – 10:30: Modeli in strategije učenja ter izobraževanja

9:00 Nazaj na konja – učenje s pomočjo konj, Metka Demšar Goljevšček, Konjeniški park Starošince

Sodobni življenjski slog nas pogosto izpostavlja ekstremnim pritiskom, vse do te mere, da vsakodnevno občutimo izčrpanost, praznino, izgorelost in nezmožnost obvladovanja situacije – tako na delovnem mestu kot tudi v vsakodnevnem zasebnem življenju. Občutenje nelagodja, ujetosti, osamljenosti in tesnobnosti predstavljajo odlično podlago za razvoj dejavnikov tveganja in porast mnogih resnih bolezenskih stanj, med katere zagotovo sodijo tudi stresne motnje in izgorelost, kar lahko v nadaljevanju vodi tudi do kroničnih težav v duševnem zdravju.

Tudi hitre spremembe ter bliskovit tehnološki napredek z digitalizacijo nam predstavljajo mnoge izzive, pa tudi določene pomisleke in strahove. Kaj nam pravzaprav prinaša prihodnost? Nam lahko umetna inteligenca olajša časovne pritiske in prevzame del naših opravil ter nam tako omogoči, da bi lahko več časa posvetili medčloveškim odnosom, ki nas pravzaprav definirajo kot ljudi? Ali pa bo umetna inteligenca le še pospešila storilnostno naravnanost in hkrati nadvladala nad našo čustveno inteligenco, kar bi predstavljalo resno grožnjo človeku kot socialnemu bitju?

Če želimo ohranjati duševno zdravje in loviti ravnotežje pri soočanju z zgoraj omenjenimi izzivi sodobnega časa, moramo v prihodnje veliko več časa posvečati razvoju človeške čustvene inteligence, vrednot, socialnih veščin in kognitivnih sposobnosti.

V tem prispevku bo predstavljen preventivni program “Nazaj na konja«, ki temelji na intervencah s pomočjo konj. Skozi opazovanje konj, njihovih odzivov in čredne dinamike se ustvarjajo učinkovite in inovativne priložnosti za izkustveno učenje samozavedanja, intuicije, samoumiritve, sproščanja in boljšega spoprijemanja s stresom. Razvijamo lahko ustvarjalne strategije reševanja problemov pri spopadanju s svojimi strahovi, dvomi, bremeni in drugimi omejevalnimi koncepti. Pri delu in aktivnostih s konji izboljšujemo tudi lastno koncentracijo, osredotočenost in usmerjenost na (skupni) cilj ob hkratnemu spodbujanju načel dobre komunikacije, asertivnosti, medsebojne podpore, sodelovalnih odnosov in sposobnosti empatije. To so vrednote, ki nas kot družbo lahko opolnomočijo in nam zagotovijo preživetje.

9:30 Za dvig energije: Ogled konjev ob izpustu na pašo

9:40 Prebojno in domišljeno v svet znanja: Kultura vseživljenjskega učenja – od bega možganov h kroženju znanja. Delavnico moderira skupina vseživljenjskih učenk: Tatjana Kolenc, Srčno mentorstvo; Barbara Krajnc, Aurora Borealis; Nataša Centa, Mikrocop; Mojca Čerpnjak, Marmor Hotavlje; Ana Kolenc, Light

Se sprašujete, kako zadržati in ohranjati zavzetost vaših zaposlenih v hitro spreminjajočem se poslovnem okolju? Kako resnična je predpostavka, da zaposleni dalj časa ostanejo v istem delovnem okolju, če imajo možnosti za učenje in razvoj? Odgovore na ta vprašanja bomo iskali na delavnici, s pomočjo katere bomo vstopili v svet kroženja znanja. Razkrili bomo in skupaj z udeleženci iskali inovativne metode za učinkovito izmenjavo znanj in veščin znotraj in med organizacijami. Od notranje mobilnosti, dela v senci, izmenjave talentov, kavarn znanja in mentorstva, do uporabe umetne inteligence in izkustvenega učenja. Predstavili bomo orodja in prakse, ki bodo obogatile vašo korporativno kulturo vseživljenjskega učenja. Naš cilj je, da odidete s konference z vsaj eno takoj uporabno idejo ali kar metodo, ki jo lahko že v ponedeljek preizkusite v svojem podjetju.

10:30 Odmor

11:00 – 13:45: Zeleno, trajnostno in učinkovito upravljanje organizacijskega znanja

11:00 S pametnim upravljanjem znanja do kariernega razvoja sodelavcev, Alenka Fic Mikolič in Tamara Kušar, Mikrocop

V Mikrocopu so v 46 letih doživeli kar dve veliki transformaciji, iz majhnega servisa v storitveno podjetje, nato pa v IT podjetje. Struktura zaposlenih in njihove kompetence so se zelo spreminjale, od zaposlovanja novega strokovnega kadra do dvigovanja kompetenc obstoječih zaposlenih. Na predavanju boste izvedeli, kako so z dvigovanjem kompetenc, formalnimi izobraževanji, internimi izobraževalnimi programi in mentorstvi uspeli doseči dve uspešni preobrazbi. V Mikrocopu dajejo velik poudarek tudi blagovni znamki delodajalca z različnimi internimi aktivnostmi in nastopi na trgu dela. Spremljajo uspešnost izvedenih programov in stalno uvajajo nove programe.

11:30 Razvoj zelenih veščin za zeleno, krožno in trajnostno gospodarstvo, Kim Turk Mehes, Deloitte

Trajnostnega razvoja in trajnostne preobrazbe poslovanja ni moč doseči zgolj z delegiranjem s trajnostnostjo povezanih nalog na posameznike znotraj podjetja ali vzpostavitvijo službe za trajnostni razvoj. Potrebno je spremeniti kulturo podjetja in vse zaposlene izobraziti o tem, kaj trajnostni razvoj sploh pomeni, zakaj so potrebni premiki na področju okoljskega, družbenega in upravljavskega vidika poslovanja ter kako vsak zaposleni s svojim delovanjem prispeva k bolj trajnostnemu delovanju podjetja. Zato so zelene veščine in znanja, ki jih morajo imeti vsi zaposleni, ključne za uspešno trajnostno transformacijo vašega podjetja. Na lastnem primeru družbe Deloitte in tudi izkušenj, ki jih ima z delom s klienti, vam bo Kim predstavila pomen zelenih veščin in znanj, ki jih vaši zaposleni potrebujejo, da lahko uspešno prispevajo k trajnostni transformaciji poslovanja vašega podjejta, prejeli pa boste tudi nekaj praktičnih napotkov, kako zelena znanja in veščine lahko uspešno razvijate.

12:00 Evropske direktive za razvoj zelenih kompetenc, mag. Mojca Kunšek, AJPES

Po globalnih smernicah trajnostnega poročanja, Standardih trajnostnega poročanja (ESRS) smo vse bliže tudi prenosu Direktive o trajnostnem korporativnem poročanju (Corporate Sustainability Reporting Directive – CSRD) v nacionalni prostor. Trajnostno poročanje pa ne bo le črka na papirju, temveč odraz trajnostnih strategij ustrezno kompetentnih zaposlenih. Na predavanju bomo predstavili, kako bo implementacija direktive CSRD vplivala na izobraževanje in razvoj kompetenc zaposlenih v smeri zelenih veščin.

12:30 Vabljeno predavanje: Kako izkoristiti generativno umetno inteligenco pri plemenitenju organizacijskega znanja, dr. Matjaž Gams, vodja odseka za inteligentne sisteme na IJS

Vabljeno predavanje se osredotoča na uporabo generativne umetne inteligence pri akumulaciji znanja v organizaciji. Raziskuje strategije in tehnike, kako lahko s pomočjo generativne umetne inteligence avtomatiziramo zajemanje znanja, ustvarjamo relevantne in kontekstualno bogate vsebine ter personaliziramo dostop do znanja. Poudarek bo na praktičnih aplikacijah, ki organizacijam omogočajo optimalno izkoriščanje generativne umetne inteligence za izboljšanje učinkovitosti upravljanja z znanjem. Pri tem bodo predstavljeni tudi etični in varnostni vidiki uporabe umetne inteligence.

13:00 Zaključna razprava: Prihodnost izobraževanja odraslih in akumulacije organizacijskega znanja na pragu 5. industrijske revolucije. Omizje vodita: dr. Danijela Brečko, Inštitut Sofos in mag. Peter Ribarič, Planet GV. Gosti: dr. Matjaž Gams, Inštitut Jožef Stefan, dr. Nataša Potočnik, Andragoški center Slovenije, Fikret Bašanović, Lek d.d. in Irena Deželak, MLC Fakulteta za management in pravo

Sodobne tehnologije, gospodarske spremembe in družbene dinamike zahtevajo od posameznikov in organizacij, da se nenehno prilagajajo in nadgrajujejo svoje znanje. Po najnovejši raziskavi LinkedIn Workforce Learning Report (2023), naj bi se do leta 2027 spremenilo kar 50% kompetenc, ki jih bodo ljudje potrebovali za delo, že danes pa vemo, da 77% ljudi ni povsem ustrezno usposobljenih. Tako kar 86% izobraževalnih managerjev verjame, da je skrb za proaktivno izobraževanje zaposlenih glavni dejavnik oblikovanja delovnih mest prihodnosti. Kar 92% jih je tako prepričanih, da bodo v prihodnjem obdobju dosegali enake oz. višje proračune za izobraževanje.

V zaključni razpravi bomo usmerili pogled v prihodnost izobraževanja in učenja ter v ospredje postavili vprašanje, kako lahko izobraževanje odraslih vsled tehnološkega napredka postane bolj prilagodljivo, dostopno in učinkovito, ter kako lahko organizacije to izkoristijo za izboljšanje svojih zmogljivosti, inovativnosti ter konkurenčnosti.

V razpravi želimo skupaj z vami vzpodbuditi premislek o tem, kako lahko izobraževanje odraslih postane gonilna sila trajnostnega in družbeno-odgovornega razvoja organizacij ter plemenitenja organizacijskega znanja. Cilj razprave je prispevati k boljšemu usklajevanju med izobraževanjem odraslih in potrebami organizacij ter oblikovanju prihodnosti, ki bo temeljila na znanju, učenju in inovacijah.

13.45 Zaključne misli, dr. Danijela Brečko, Inštitut Sofos in mag. Peter Ribarič, Planet GV

14.00 Druženje ob skupnem kosilu

roc

14.00 Networking corner – Priložnost za navdihujoče pogovore, izmenjavo idej in nove poslovne povezave

15:00 Zaključek konference

Moderiranje

mag. Peter Ribarič

Peter Ribarič je odgovorni urednik revije HR&M, direktor podjetja Planet GV in poslovni angel. Ribarič ima bogate izkušnje na področju izobraževanja, informatike, bančništva in financ ter medijev. Je soustanovitelj skladov tveganega kapitala Silicon Gardens in Silicon Gardens Fund II. Njegova strokovna področja so izobraževanje, mediji, kontroling in finance. Ribaričeva strast je organizacija in izvedba izobraževalnih poslovnih dogodkov, s katerimi se je prvič srečal že v času šolanja.

dr. Danijela Brečko

Dr. Danijela Brečko je sociologinja, svetovalka za vodenje in razvoj kadrov, docentka za področje managementa na Fakulteti za management in pravo ter ustanoviteljica in direktorica inštituta Sofos. Njena strokovna področja so: psihologija vodenja, osebni in profesionalni razvoj, organizacijska energija, kadrovski in izobraževalni management. Iz vseh omenjenih področij izvaja usposabljanja, coaching, svetuje slovenskim in tujim podjetjem ter raziskuje in razvija nova orodja in pristope.

Govorci

Seznam govorcev na konferenci Edutainment 2023:

  • dr. Matjaž Gams, Vodja oddelka za inteligentne sisteme na IJS
  • Maja Rojšek, Direktorica kadrovske službe v Skupini Medis
  • Tamara Kušar, Kadrovska služba, Mikrocop
  • Alenka Fic Mikolič, Direktorica kadrovske službe in splošnih zadev, Mikrocop
  • dr. Tomaž Grušovnik, Izredni profesor in višji znanstveni sodelavec, Univerza na Primorskem
  • Katja Juhart, Vodja oddelka upravljanja s človeškim kapitalom, PWC d.o.o.
  • Metka Demšar Goljevšček, Strokovna vodja pedagoško-andragoških in terapevtskih dejavnosti, Nazaj na konja
  • Fikret Bašanović, Specialist managementa v izobraževanju, Lek d.d.
  • dr. Danijela Makovec Radovan, Doktorica znanosti in docentka za poklicno pedagogiko in andragogiko na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani
  • Kim Turk Mehes, Vodja za področje trajnostni razvoj in podnebne spremembe, Deloitte
  • dr. Nataša Potočnik, Direktorica Andragoškega centra Republike Slovenije
  • Elma Buljko, Vodja oddelka ljudje in organizacija, Siemens Slovenija
  • Tomaž Žirovnik, Direktor območne službe III Zavoda za zaposlovanje
  • dr. Velimir Srića, Akademik Evropske akademije
  • Mojca Belak, Vodja področja razvoj kadrov in izobraževanj, Akrapovič d.d.
  • dr. Danijela Brečko, Izvršna direktorica Inštituta Sofos
  • Lojze Bertoncelj, Partner v družbi CorpoHub
  • Gaber Marolt, Poslovni trener in predavatelj, Logos izobraževalni center
  • Tatjana Kolenc, Ambasadorka mentorstva in vseživljenjskega učenja, Srčno mentorstvo
  • Barbara Krajnc, Karierna in podjetniška mentorica, Aurora Borealis
  • Nataša Centa, Svetovalka poslovnih procesov, Mikrocop
  • Ana Kolenc, Mentorica za razvoj osebnih potencialov, Light
  • Mojca Čerpnjak, Specialistka za področje marketinga in komunikacije, Marmor Hotavlje
  • Mojca Kunšek, Direktorica AJPES
  • Urška Rožanc in Anja Zabukovec, Specialistki za izobraževanje, Styria
  • mag. Simona Torkar Flajnik, Vodja izobraževanja in razvoja kadrov, Krka
  • David Mohar, Direktor podjetja e-izobraževalnih storitev Smart Naris d.o.o.